آرامش در بدن و ذهن

ماساژ درمانی هم یکی از انواع ماساژ به شمار می آید. جالب است بدانید کلمه “ماساژ” از واژه یونانی “Massier” گرفته شده که به معنای مشت و مال دادن است. اگر شما هم قصد انجام این کار را دارید و به دنبال کسب اطلاعات لازم در این زمینه هستید، همراه ما بمانید.

 • کاهش سردرد های مزمن

 • ماساژ، سابقه بهبود وضعیت افراد مبتلا به سرطان(به خصوص سرطان سینه) را داشته است.

 • کم شدن درد مفاصل

 • از بین بردن یا کاهش آلرژی

ماساژ درمانی عبارتست از دست ورزی بر روی بافت های نرم بدن. این درمان به رهایی از استرس و فشار عضلانی و درد ناشی از صدما ت و سرعت بهبود ناراحتیهای حاد و مزمن كمك می كند. امروزه میلیونها نفر در سراسر جهان از این روش به عنوان یك روش مراقبت بهداشتی استفاده می كنند. با اسپالیمو همراه باشید.

از فواید بی شمار ماساژ درمانی چه می دانید؟

از سال های قدیم تا به امروز، ماساژ درمانی دوست داران زیادی را به خود اختصاص داده است.  اما با پیشرفت علم و آگاهی از فواید این کار، طرفداران آن روز به روز در حال افزایش است. به سادگی می توانیم، دلیل این موضوع را متوجه شویم.

انجام خدمات ماساژ، کمک زیادی به برگرداندن آرامش، انعطاف بیشتر بدن، بهبود روحیه و درمان بسیاری از بیماری ها می کند . چرا که این عمل، نوعی ورزش غیرفعال به حساب می آید .  برای تمامی سنین، فواید مخصوص به خود را دارد.

ماساژ درمانی هم یکی از انواع ماساژ به شمار می آید. جالب است بدانید کلمه “ماساژ” از واژه یونانی “Massier” گرفته ، که به معنای مشت و مال دادن است. اگر شما هم قصد انجام این کار را دارید . به دنبال کسب اطلاعات لازم در این زمینه هستید، همراه ما بمانید.

ماساژ درمانی چیست ؟ به چه عملی ماساژ می گویند؟

همان طور که هر کار و حرفه ای در دنیا از یک تعریف علمی و اصولی برخوردار است.  ماساژ درمانی هم تعریف  مخصوص به خود را دارد. به طور کلی، به ایجاد فشار، مالش دادن و حرکت اجسام مخصوص روی پوست، عضله‌ ها، تاندون ‌ها و رباط ‌ها ماساژ می گویند .  اگر این عمل با قائده درستی پیش رود که در جهت درمان یک بیماری کمکی کند . به آن ماساژ مخصوص درمان می گوییم.

انجام حرکات مختلف روی بدن، با استفاده از دست یا هر ابزار مخصوص دیگری، بسته به نوع ماساژ و خواسته مشتری متفاوت است. برای مثال، امکان دارد شخصی درخواست ضربه های ملایم و شخص دیگری خواهان حرکت آرام دست باشد .  اما عمدتا ماساژ درمانی با مالش های نسبتا محکم صورت می گیرد.

نکته شایان ذکر این است که بدن، در هنگام ماساژ، هورمونی به نام سروتونین تهیه می کند . که باعث از بین رفتن درد می شود. از طرف دیگری، بسیاری از بیماری های هورمونی، کم خوابی و استرس، عامل کشیدن درد هستند. در این حالات، تجربه یک ماساژ خوب، می تواند تمام این عوامل را از بین ببرد.

ماساژ گردن

ماساژ گردن

فواید گفتنی و جالب ماساژ

همان طور که کمی پیش دیدید، اشاره کوتاهی به چند مورد از فواید ماساژ درمانی داشتیم. اما آن ها تنها چند نمونه از ده ها فواید ماساژ هستند. حال، نگاهی به باقی آن ها می اندازیم:

 • کمک به درمان فیبرومیالژی
 • کاهش سردرد های مزمن
 •  درمان سندرم میوفاسیال
 • برطرف شدن رگ به رگ
 • کم شدن  درد مفاصل
 • بهبود اضطراب و افسردگی
 • مشکل  بی خوابی یا سایر اختلالات خواب
 • کم کردن سلولیت
 • ماساژ، سابقه بهبود وضعیت افراد مبتلا به سرطان(به خصوص سرطان سینه) را داشته است.
 • از بین بردن یا کاهش آلرژی
 • تعدیل فشار خون
 • افزایش گردش خون

انواع مختلف ماساژ درمانی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید نام انواع ماساژ ها چیست؟ و هر کدام چه خدماتی را ارائه می دهد؟ در ادامه به پاسخ این پرسش خواهیم رسید.

1.ماساژ ورزشی

این نوع ماساژ، معمولا برای ورزشکارانی به کار گرفته می شود . که بعد از ورزش های سخت و طولانی، دچار گرفتگی عضلات یا ترشح بیش از حد لاکتیک اسید شده اند. گاهی هم ممکن است هنگام ورزش، دچار صدمه شده باشند  . که باز هم می توانیم با استفاده از این نوع ماساژ درمانی، وضعیت فرد را بهبود بخشیم. فواید این ماساژ:

 • کشش عضلانی کمتر
 • بهبود انعطاف پذیری بدن
 • تسریع زمان بهبودی
 • کاهش درد عضلانی

2. آروماتراپی

یکی از قدیمی ترین و بهترین ماساژ های روز دنیا، همواره آروماتراپی است. در این روش، از روغن هایی با رایحه خاص استفاده می کنیم .  که خود جنبه درمانی دارند. برای مثال، نعناع، اسطوخودوس، لیمو، ترنج و گل رز چند نمونه از موارد به کار گرفته شده در این نوع ماساژ درمانی است.

3.رفلکسولوژی‏ ‏

رفلکسولوژی مزایای درمانی زیادی دارد. متخصصان به دلیل مزایای زیاد رفلکسولوژی از این روش درمانی استفاده می کنند. بهبود عملکرد اعصاب، تسریع روند گردش خون و افزایش میزان انرژی در بدن جزو دیگر مزیت های روش رفلکسولوژی محسوب می شوند. علاوه براین، رفلکسولوژی باعث تسکین سردردها، بهبود خواب، سم زدایی بدن و کاهش علائم افسردگی می شود.

4. شیاتسو

در بدن، یک سری کانال انرژی مخصوص وجود دارد که درمانگران، در ماساژ شیاتسو از محل قرار گیری آن ها آگاه اند . با بهره گرفتن از مهارت هایی که آموزش دیده اند. می توانند با اعمال فشار لازم بر بدنتان، آن کانال ها را فعال کنند. با این کار، بسیاری از احوالات ناخوش و منفی، از شما دور خواهد شد .  گویی بدن دوباره متولد شده و حس تازگی را تجربه کرده است. از فواید این ماساژ درمانی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • کاهش استرس
 • تشویش نفس عمیق
 • افزایش دامنه حرکت افراد

ماساژ

ماساژ با فشار

ارتقای سلامت باروری از طریق ماساژ درمانی بانوان

اگر قصد دارید که مادر شوید ماساژ می تواند کمک خوبی برای افزایش شانس شما در باروری باشد. تحقیقاتی وجود دارد که نشان می ­دهد استرس می ­تواند منجر به کاهش شانس باروری شود. ماساژ هورمون استرس را کاهش می دهد.  از این طریق شانس باروری زنان را افزایش می ­دهد.

اغلب زنان سوال می­ پرسند که آیا ماساژ می ­تواند به فیبروم رحم کمک کند؟ در جواب باید بگوییم بله. فیبروم  رحمی تومور خوش خیمی است که در هر سنی می ­تواند موجب ناراحتی­ برای زنان شود . مانند کمردرد، پریود  همراه با درد و احساس نفخ . حتی درمواردی زنان مجبور می­ شوند که رحم خود را جراحی کرده و آن را بردارند. اگر ترجیح می­ دهید به جای استفاده از دارو، از روش­ طبیعی برای درمان استفاده کنید ماساژ را در برنامه خودتان قرار دهید.

روش های به کار گرفته شده جهت انجام ماساژ های درمانی

در ماساژ های مخصوص درمان، پنج شیوه به کار گرفته می شود که قصد داریم به آن ها بپردازیم.

 1. مالش

در این ماساژ ، شما حرکات مالشی دایره واری را نزدیک به مفاصل، تاندون ها و زردپی های خود حس می کنید . که فرد درمان گر به کمک انگشت شست، انگشت اشاره یا کف دست، آن را به اجرا درآورده است. مالش باعث کاهش تورم و زدودن آلودگی و سموم از بدن می شود.

 1. کوبش

این ماساژ درمانی هم به کمک ضربات طولانی، مستمر و یکسان بر روی سطح پوست انجام می گیرد. کوبش می تواند، با روش های مختلفی اجرا شود؛ برای مثال:

 • سر انگشت شست
 • کف یک دست یا هر دو دست
 • مفاصل انگشت‌ ها
 • بند ابتدایی یا سر انگشت های دست

درمان تحلیل رفتن پوست، افزایش چرخش خون و بهبود وضعیت سیستم عصبی از جمله مواردی است که با استفاده از کوبش، میسر می شود.

 1. تاپوتمان

در این حالت ، حرکات دست به صورت ساطوری بوده و ضربه ها تند و سبک است. به طور کلی، این روش ماساژ درمانی از کمر شروع شده و کم کم به باقی قسمت های بدن می رسد. تاپوتمان به آتروفی ماهیچه‌ ها کمک می کند.  باعث افزایش جریان خون می شود. اعصاب را آرام می کند . همچنین تقویت ماهیچه ها را هم به دنبال دارد.

 1. پتریساژ

به مشت و مال دادن، انجام حرکات چرخشی بر روی ماهیچه ها و فشار وارد کردن به آن ها پتریساژ می گویند.  می تواند، توسط یک یا دو انگشست شست انجام پذیرد. فشار وارد شده، با توجه به نیاز مشتری و از بسیار محکم تا آرام متغیر است. فواید این ماساژ درمانی هم بسیار زیاد و مفید خواهد بود.

ماساژ درمانی

ماساژ با حرکت آرام دست

خواص روغن ماساژ

ماساژ درمانی ریشه قدیمی دارد و از زمان های قدیم برای بهبود عملکرد بدن، برای رفع خستگی و خواب راحت از ماساژ استفاده می کردند. ماساژ بدن با روغن ماساژ علاوه بر کمک به بهبود بیماری ها باعث از بین رفتن مشکلات پوستی نیز می شود.

افرادی که از کوفتگی و التهاب در بدن رنج می برند با انجام ماساژ در مدت زمان معین، با استفاده از روغن ماساژ هایی که از چربی کمی برخوردارند می توانند به از بین رفتن مشکلات خود کمک کنند.

بیشتر بخوانید : بهترین روغن ماساژ برای از بین بردن درد عضلانی و رفع بی خوابی

سخن آخر

اگر شما هم قصد انجام هر گونه ماساژ را دارید و به دنبال مرکزی مطمئن هستید .  سالن اسپالیمو ، با داشتن چندین سال سابقه و افراد مجرب، می تواند، این شرایط را به بهترین شکل ممکن برای شما مهیا کند.

از این رو می توانید با اطمینان خاطر از خدمات ما استفاده کنید. ما انواع ماساژ، از جمله ماساژ پا را در منزل و سالن انجام می دهیم. نرخ قیمت های ما کاملا رقابتی و مناسب می باشد. ضمن اینکه با پرداخت هزینه ای به صرفه، خدماتی با کیفیت، تخصصی و مطمئن دریافت خواهید کرد. با رزرو ماساژ حرفه ای از ما، آرامش و درمان را به خودتان هدیه دهید. برای رزرو نوبت می توانید با کارشناسان تیم ما  ارتباط برقرار کنید.  تا از فواید ماساژ پا بهره ببرید.شما می توانید با بهره گرفتن از خدمات  ماساژ در تهران و یا  ماساژ در منزل  هم در پول و هم در وقت خود صرفه جویی می کنید. در مجموعهماساژ درمانی، افراد متخصص در زمینه ماساژ، این خدمات را به شما ارائه می دهند

0%
پیشنهاد ویژه

مدتی وقت بگذار و از خودت پذیرایی کن. شما سزاوار آن هستید.

در این ماه یک ماساژ رزرو کنید و 25 ٪ در کلیه ماساژ های بعدی تخفیف دریافت کنید.