آرامش در بدن و ذهن

یکی از مزایای ماساژ کودک کمک به افزایش وزن است. ماساژ با روغن های مخصوص باعث تحریک ‏عصب و رگ می شود و از این طریق به وزن گیری کودک کمک می کند.

 • کمک به هضم بهتر غذا

 • افزایش وزن

 • تنظیم خواب

 • تقویت سیستم دفاعی بدن

 • حفظ آرامش کودک

 • افزایش توانایی بدن در از بین بردن باکتری های بدن

 • تسکین درد دندان

رشد مغز کودک یکی دیگر از کاربردهای ماساژ درمانی است. پیشگیری از آتروفی، بهبود دامنه حرکتی ‏و افزایش قدرت عضلانی جزو مزایای دیگر ماساژ درمانی محسوب می شود.‏ به علاوه، ماساژ درمانی با تقویت سیستم ایمنی از ابتلا کودک به بیماری هایی مانند سرماخوردگی جلوگیری می کند.

ماساژ کودک چه فایده ای دارد و چگونه انجام می شود؟

ماساژ انگشتان دست وپا و مچ دست بهترین گزینه برای تسکین دردهای عضلانی کودک است. ماساژ باعث می شود کودک خواب آرام تری داشته باشد.  معمولاً ماساژ کودک با استفاده از روغن های مخصوص مانند روغن اسطوخودوس، روغن هسته انگور، بابونه، درخت چای و کندر انجام می شود.

ماساژ کودک

ماساژ درمانی نوزادان با استفاده از روغن و مرطوب کننده انجام می شود. شما می توانید در حین ماساژ تکنیک هایی مانند آوازخوانی یا صحبت کردن را به کار بگیرید. آرامش حاصل از لمس و ماساژ باعث می شود که هورمون اکسی توسین در بدن نوزادان تولید شود. ترشح اکسی توسین باعث‌ شود کودک احساس خوبی داشته باشد.

کاربرد ماساژ درمانی

یکی از مزایای ماساژ کودک کمک به افزایش وزن است. ماساژ با روغن های مخصوص باعث تحریک ‏عصب و رگ می شود و از این طریق به وزن گیری نوزادان کمک می کند. این حرکات  می تواند به تنظیم ضربان قلب نوزادان نیز کمک کند.  باعث حفظ ضربان قلب در نوزادان نارس شود. افزایش میزان هوشیاری، ‏توجه و بهبود عملکرد شناختی جزو مزیت های دیگر ماساژ است.

ماساژ نوزادان

این نوع ماساژ به تحریک سیستم گردش خون و گوارش نوزادان کمک کند. باعث درمان مشکلاتی از قبیل گرفتگی عضلات، یبوست، نفخ معده، قولنج در کودکان شود. کاهش تنش عضلانی، تسکین درد ناشی از دندان درآوردن و تحریک رشد نوزاد نارس جزو کاربردهای دیگر ماساژ درمانی است. میزان استرس فرزند را هم تا حدودی کاهش داد. هورمون استرس با ماساژ ‏درمانی کاهش پیدا می کند و ازاین طریق کودک احساس بهتری خواهد داشت. ‏

رشد مغز نوزادان یکی دیگر از کاربردهای ماساژ درمانی است. پیشگیری از آتروفی، بهبود دامنه حرکتی ‏و افزایش قدرت عضلانی جزو مزایای دیگر ماساژ درمانی محسوب می شود.‏ به علاوه، ماساژ درمانی با تقویت سیستم ایمنی از ابتلا نوزادان به بیماری هایی مانند سرماخوردگی جلوگیری می کند.  تعداد گلبول‌ های سفید خون را افزایش می ‌دهد و این طریق سیستم ایمنی را بهبود می ‌بخشد. همچنین، ماساژ درمانی با بهبود جریان خود در غدد لنفاوی به مبارزه با عفونت های بدن نیز کمک زیادی می کند.

مزایای ماساژ نوزادان

یکی از روش های کاربردی برای تقویت رابطه با فرزندتان، ماساژ درمانی نوزادان است. با روش  اصولی نوزادان باعث کاهش گریه، حفظ آرامش و تسکین دردها می شود. دارای مزایای مختلفی است. از مزایای ماساژ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کمک به هضم بهتر غذا
 • افزایش وزن
 • تنظیم خواب
 • تقویت سیستم دفاعی بدن
 • تسکین درد دندان
 • حفظ آرامش کودک
 • افزایش توانایی بدن در از بین بردن باکتری های بدن

کاربرد ماساژدرمانی نوزادان

انواع روغن های قابل استفاده در ماساژ درمانی نوزادان

معمولاً در پروسه ماساژ درمانی از انواع روغن های مفید استفاده می شود. هر یک از این روغن ها در موارد مختلفی کاربرد دارند  . برخی از روغن ها به حفظ آرامش، بهبود خواب، تسکین درد، تقویت عضلات کمک می کنند. روغن های نارگیل، اسطوخودوس، بادام، کنجد، خردل، گل همیشه بهار و روغن درخت چای جزو بهترین انواع روغن های قابل استفاده در ماساژ درمانی محسوب می شوند.

سخن آخر

ماساژ کودک فواید مختلفی دارد. با ماساژ ملایم، نوزادان شما احساس می کند که مورد توجه و محبت قرار گرفته است. باعث ایجاد احساس آرامش بیشتر و بهبود خواب نوزادان نیز می شود. برخی تحقیقات نشان می دهد که ماساژ ممکن است باعث رشد نوزادان شود. شما می توانید ماساژ درمانی را به متخصص های ماساژ اسپالیمو بسپارید. با سپردن فرزندان به متخصص های اسپالیمو، ماساژ درمانی به صورت تخصصی و موثرتر انجام خواهد شد. شما حتی می توانید از خدمات ماساژ در منزل و ماساژ در تهران  برای کودک دلبندتان نیز استفاده کنید.

0%
پیشنهاد ویژه

مدتی وقت بگذار و از خودت پذیرایی کن. شما سزاوار آن هستید.

در این ماه یک ماساژ رزرو کنید و 25 ٪ در کلیه ماساژ های بعدی تخفیف دریافت کنید.