آرامش در بدن و ذهن

ماساژ تایلندی یک روش درمانی بسیار خوب است که گردش خون را در تمامی بدن افزایش می دهد. همانطور که می ‌دانید خون اکسیژن و سایر مواد مغذی را به اندام‌ های بدن می ‌رساند.

  • تنفس عمیق تر 

  • پیشگیری از بیماری‌ های مزمن 

  • بهبود دامنه حرکات

ماساژ تایلندی به عنوان یوگای تنبل نیز توصیف می‌شود. در این مدل ماساژ، هیچ خبری از تخت مخصوص ماساژ یا روغن‌های بدن نیست و قرار نیست لباس‌هایتان را دربیاورید. در این سبک ماساژ، کافی است لباس گشاد و آزادی را انتخاب کنید که حرکات دست و پاهایتان را محدود نکند.

ماساژ تایلندی چیست؟

ماساژ تایلندی چیست؟ این سوال قطعاً در ذهن بسیاری از افرادی شکل می گیرد که معمولا به دلیل مشغله کاری بسیار زیاد در طول روز یا ورزش نکردن تحرک بسیار کمی دارند و به دلیل نشستن پشت میز کار در ساعت ‌های طولانی دچار کمردرد می ‌شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا با تاریخچه ماساژ تایلندی و انواع آن آشنا شوید.مرکز تحصصی اسپالیمو انواع ماساژ درمانی را انجام می دهد.اسپالیمو خدماتی مانند ماساژ در منزل و محل کار ، ماساژ در تهران را نیز ارائه می دهد.

تاریخچه ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی یکی از تکنیک‌ هایی است که قدمت بسیار زیادی دارد و بر اساس مستندات متفاوت، قدمت آن به ۲۵۰۰ سال می ‌رسد. اما چه کسی مبدع آن بوده است؟ در واقع فردی به نام شیواگو این ماساژ را ابداع کرده است و علاوه بر بودا با افرادی که راهبران او بوده اند نیز در ارتباط بوده است.

ماساژ تایلندی چیست؟

ماساژ

انواع ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی فقط بر روی نواحی خاصی از بدن متمرکز نیست و به روش‌ های مختلفی انجام می ‌شود. البته این ماساژ انواع مختلفی دارد که ما در ادامه چند مورد از آن ها را نام می ‌بریم.

  • ماساژ صورت تایلندی

این نوع ماساژ بیماری ‌هایی مانند سینوزیت را درمان می کند. شما همچنین می توانید برای زیبایی خود از این نوع ماساژ استفاده کنید. در واقع نحوۀ کار به این شکل است که ماساژور حرفه ای خطوط مشخص شده ای از  صورت شما را به آرامی فشار می ‌دهد.

  • ماساژ کمپرس گیاهی

این ماساژ بسیار شبیه ماساژ آروماتراپی است و نحوه کار به این شکل است که از روغن ‌های خاصی استفاده می‌ شود تا سموم بدن دفع شود. علاوه بر روغن ‌های ماساژ، از گیاهان محلی خاصی نیز برای این کار استفاده می ‌شود.

  •  ماساژ تایلندی جنوبی

این نوع ماساژ معمولاً در بخش جنوبی بانکوک بیشتر رواج دارد و در معابد نیز  تدریس می شود.  این ماساژ به قدری قدرت ‌آور است که نشاط را به بدن فرد باز می‌گرداند و به همین دلیل افراد زیادی از آن استقبال می ‌کنند.

ماساژ کمپرس گیاهی

ماساژ کمپرس گیاهی

فواید ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی یک روش درمانی بسیار خوب است که گردش خون را در تمامی بدن افزایش می دهد. همانطور که می ‌دانید خون اکسیژن و سایر مواد مغذی را به اندام‌ های بدن می ‌رساند. فواید این ماساژ به یک مورد خاص محدود نمی شود و می ‌توان به موارد بسیار زیادی اشاره کرد، مانند:

  • تنفس عمیق تر

فرد می ‌تواند با انجام ماساژ ، عمیق ‌تر نفثس بکشد و به حالت نیمه خواب برسد. در  این نوع ماساژ ، اکسیژن به شکل مساوی در سراسر بدن توزیع می‌ شود و این باعث می‌ شود دم و بازدم فرد به راحتی انجام شود.

  • پیشگیری از بیماری‌ های مزمن

با ماساژ تایلندی می ‌توان از بیماری ‌های زیادی پیشگیری کرد. اما چرا این ماساژ قدرت بسیار فوق العاده ‌ای در پیشگیری از انواع بیماری ‌ها دارد؟ در واقع، وقتی ناهنجاری در اندام ‌های بدن ایجاد می ‌شود، بافت همبند و اندام ‌های داخلی دیگر واکنش نشان می دهند. با انجام دادن این ماساژ، آن قسمت از بدن که دچار التهاب شده بهبود می‌ یابد.

  • بهبود دامنه حرکات

با انجام دادن حرکات کششی در ماساژ تایلندی دامنه حرکتی شما بهبود می یابد و این موضوع باعث می ‌شود تا فشار هایی که در عضلات شما وجود دارند به کمترین حد خود برسند.  این ماساژ  عملکردی شبیه یوگا دارد که کشش ‌های لازم را در بدن شما ایجاد می کند و به افزایش محدوده حرکتی شما کمک بسیار جدی می کند.

ماساژ تایلندی

            بهبود دامنه حرکت با

سخن پایانی

در این مقاله، سعی کردیم درباره ماساژ تایلندی، انواع آن و فواید بی‌نظیر آن صحبت کنیم. البته باید به این نکته توجه داشت که انجام دادن این نوع ماساژ به تمرین و مهارت زیادی لازم دارد و بدون داشتن مهارت کافی نباید اقدام به انجام دادن آن کرد. در صورتی که لازم می دانید نکته ‌ای به این مقاله اضافه کنید، خوشحال می ‌شویم نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0%
پیشنهاد ویژه

مدتی وقت بگذار و از خودت پذیرایی کن. شما سزاوار آن هستید.

در این ماه یک ماساژ رزرو کنید و 25 ٪ در کلیه ماساژ های بعدی تخفیف دریافت کنید.