آرامش در بدن و ذهن

اگر از فشارخون بالا رنج می برید، رفکلسولوژی بهترین گزینه برای شما است. این روش درمانی از بروز بیماری های قلبی ناشی از فشارخون بالا مانند سکته و حمله قلبی پیشگیری می کند.

  • درمان فشار خون بالا

  • درمان درد آرتریت

  • درمان  درد های  قاعدگی

  • درمان مشکلات مربوط به تخمدان و بیضه در ناباروری

  • درمان افسردگی

  • درمان آسم

یکی از روش های کاهش درد عضلات و آرتروز رفلکسولوژی‏ ‏ است. این روش درمانی درد مفاصل را تا حد زیادی کاهش می‌ دهد. آرتریت نوعی بیماری خودایمنی است که منجر به بروز التهاب و مشکل در مفاصل می شود.

همه آنچه باید درباره رفلکسولوژی بدانید

رفلکسولوژی(Reflexology) یکی از روش های ماساژ درمانی بسیار کاربردی برای درمان بیماری ها و مشکلات جسمی و روحی است. در این روش قسمت های خاصی از بدن مانند گوش ودست و پا را فشار می دهند. این روش کمک می کند خون در رگ های خونی بهتر جریان یابد. در این مطلب به بررسی اطلاعات کلی درباره رفلکسولوژی و کاربردهای آن می پردازیم.

درمان فشار خون بالا

اگر از فشارخون بالا رنج می برید، رفکلسولوژی بهترین گزینه برای شما است. این روش درمانی از بروز بیماری های قلبی ناشی از فشارخون بالا مانند سکته و حمله قلبی پیشگیری می کند. در رفلکسولوژی‏، متخصصان این حوزه قسمت هایی از بدن را تحریک می کند که با فشارخون بالا در ارتباط هستند. به منظور درمان فشارخون بالا با این روش باید این تکنیک درمانی را به دفعات تکرار کرد.

درمان درد آرتریت

یکی از روش های کاهش درد عضلات و آرتروز رفلکسولوژی‏ ‏ است. این روش درمانی درد مفاصل را تا حد زیادی کاهش می‌ دهد. آرتریت نوعی بیماری خودایمنی است که منجر به بروز التهاب و مشکل در مفاصل می شود. به منظور درمان درد ناشی از آرتریت، متخصصان حوزه رفلکسولوژی قسمت هایی از مچ پا، گردن، شانه، آرنج و زانو را تحریک می کند.

رفلکسولوژی

روش درمانی رفلکسولوژی

درمان  درد های  قاعدگی

یکی از روش های تسکین درد قاعدگی رفلکسولوژی رحم است. تحریک تیموس، غدد فوق کلیه، لوله فالوپ و کمر برای کاهش میزان دردهای قاعدگی مفید هستند. افرادی که از روش درمانی رفلکسولوژی‏ ‏ استفاده می کنند، دوره های قاعدگی کوتاه مدت تری دارند.

درمان مشکلات مربوط به تخمدان و بیضه در ناباروری

رفلکسولوژی‏ ‏ نوعی روش موثر برای درمان ناباروری است. این روش درمانی می تواند ناباروری را در خانم ها و آقایان درمان کند. متخصصان این حوزه از طریق رفلکسولوژی رحم، تخمدان، پروستات و بیضه ها ناباروری را در آقایان و خانم ها درمان می کنند. این روند درمانی می تواند روند تخمک گذاری را بهبود بخشد و احتمال بارداری را در خانم ها افزایش دهد.

درمان افسردگی

از متداول ترین روش های درمان افسردگی می توان به تکنیک رفلکسولوژی‏ ‏اشاره کرد. رفلکسولوژی از طریق ماساژ بالای انگشتان پا به درمان افسردگی و کاهش علائم این بیماری کمک می کند. رفلکسولوژی می تواند میزان تولید سروتونین در بدن را افزایش دهد. معمولاً این تکنیک درمانی باید بارها تکرار شود تا اثربخش و مفید باشد.

درمان آسم

رفلکسولوژی درمانی مؤثر برای کاهش علائم آسم است. ماساژ دست و پا می تواند باعث تحریک ریه شود و از این طریق بیماری آسم را درمان می کند. تحریک غدد فوق کلیه در روش رفلکسولوژی‏ ‏می تواند در تسکین علائم آسم نقش موثری داشته باشد. این کار را باید متخصصان مجرب انجام دهند.

رفلکسولوژی

درمان بیماری های مختلف با روش رفلکسولوژی‏ ‏

فواید درمانی رفلکسولوژی‏ ‏

رفلکسولوژی مزایای درمانی زیادی دارد. متخصصان به دلیل مزایای زیاد رفلکسولوژی از این روش درمانی استفاده می کنند. بهبود عملکرد اعصاب، تسریع روند گردش خون و افزایش میزان انرژی در بدن جزو دیگر مزیت های روش رفلکسولوژی محسوب می شوند. علاوه براین، رفلکسولوژی باعث تسکین سردردها، بهبود خواب، سم زدایی بدن و کاهش علائم افسردگی می شود.

سخن آخر

رفلکسولوژی‏ ‏روش درمانی جدیدی است که به درمان بیماری های مختلف مانند افسردگی، مشکلات عصبی، آسم، سرماخوردگی، آرتریت و فشارخون بالا کمک می کند. برای درمان مشکلات مربوط به ریه، مغز، تخمدان، شانه و رحم متخصصان رفلکسولوژی از این روش درمانی استفاده می کنند. متخصصان رفلکسولوژی با ماساژ کف پا و نوع واکنش بیمار به تحریکات کف پا، بعضی از بیماری ها را تشخیص می دهند و  با ماساژ بخش های مختلف بدن، بیماری ها و مشکلات بیمار را درمان می کنند.

امروزه افراد به دلیل سبک زندگی که در پیش گرفته اند، احساس خستگی و کوفتگی بیش از حدی دارند. برای رفع این احساس و ریکاوری کردن اعضای بدن لازم است تا از جلسات ماساژ بهره ببرید. با آن که مراکز مختلفی در سطح شهر ها تأسیس شده اند که این خدمات را ارائه می دهند، اما ممکن است بنا به دلایل مشخصی نتوانید به این مراکز مراجعه کنید. در این شرایط استفاده از خدمات ماساژ در منزل  و ماساژ در تهران بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

0%
پیشنهاد ویژه

مدتی وقت بگذار و از خودت پذیرایی کن. شما سزاوار آن هستید.

در این ماه یک ماساژ رزرو کنید و 25 ٪ در کلیه ماساژ های بعدی تخفیف دریافت کنید.