آرامش در بدن و ذهن

ماساژ سوئدی نوعی مالش طولانی با فشار، اصطکاک، ضربه زدن، و تکان دادن با دست است که تنش را از کل بدن شما دور می‌کند. تکنیک‌های دیگر این ماساژ شامل فشار دایره‌ای توسط دست و کف دست، ورز دادن، ضربه زدن، خم کردن و کشش می‌باشد. قبل و حین این نوع ماساژ ارتباط با درمانگر حفظ می‌شود تا در صورت نیاز ماساژ سفارشی شود.

 • بر طرف شدن اضطراب و افسردگی

 • ریکلسیشن

 • افزایش گردش خون

 • تسکین درد

ماساژ نوع سوئدی موجب آرامش سیستم عصبی شده و با کاهش اضطراب و تنش در بدن، حس آرامش را به فرد القا می‌کند. از مهم‌ترین فواید ماساژ سوئدی می‌توان به ازبین‌بردن افسردگی اشاره کرد. علاوه بر این ماساژ نوع سوئدی موجب بهبودی گردش خون می‌شود و با افزایش جریان خون غنی از اکسیژن در بدن باعث می‌شود بدن انرژی بیشتری داشته باشد.

ماساژ سوئدی و فوايد عالي آن

ماساژ سوئدی یکی از رایج ترین انواع ماساژ است که به آن ماساژ كلاسيك هم مي گويند. اين تكنيك برای انرژی بخشیدن به بدن، بهبود سلامتي، افزايش آرامش و رهاسازي از تنش عضلاني انجام می شود. این نوع ماساژ شامل حركاتي مانند: ضربه زدن، ورز دادن، لرزش و غلت زدن است و براي محافظت از پوست در برابر اصطكاك از روغن یا لوسیون ماساژ استفاده می شود.

ماساژ سوئدی، باعث شل شدن ماهیچه های منقبض و درگير در فعاليت هايي مانند: نشستن پشت کامپیوتر یا ورزش مي شود و این امر می تواند برای افرادی که تنش زیادی در جسم خود دارند، بسیار مفید باشد. از جمله: در پایین کمر، شانه ها، گردن و…

در طول ماساژ سوئدی، درمانگر با ورز دادن، حرکات دایره ای، حرکات غیرفعال (حركاتي كه به كمك اقدامات درمانگر انجام مي شود) و… به آرامش ماهيچه ها و مفاصل، تحريك پايانه هاي عصبي، افزايش جريان خون و تخليه لنفاوي كمك مي كند.

ماساژ سوئدي

تاثير روغن ها و مواد معطر در ماساژ سوئدي

فواید ماساژ سوئدی برای سلامتی

ماساژ یک راه عالی برای استراحت و آرامش است و با دستکاری عضلات و مفاصل، باعث تسکین استرس یا درد شده و به شل شدن عضلات سفت و بهبود گردش خون كمك مي كند. مزاياي ماساژ سوئدي عبارتند از:

 • اين ماساژ، برای قلب، بافت ها و ماهيچه ها مزاياي زيادي دارد. ماساژور (کسی که ماساژ انجام می‌دهد) بافت‌ های نرم بدن (عضلات، تاندون‌ ها، رباط‌ ها و رگ‌ های خونی) را دستکاری می‌کند و گردش خون در قلب و بدن را بهبود می ‌بخشد.
 • اين نوع ماساژ در كاهش علائم بيماري ها و مشكلات جسمي مختلف موثر است. برخی از علائمی که با ماساژ درمانی قابل کنترل هستند، عبارتند از: کمردرد، سردرد، مشکلات عضلانی و سایر دردهای مزمن.
 • ماساژ سوئدی، به کاهش علائم افسردگی، استرس و اضطراب کمک کند.
 • اين ماساژ با تقویت سیستم ایمنی همراه است، زيرا با كاهش كورتيزول در بدن، سيستم ايمني قوي تر شده و در برابر بيماري ها مقاوم تر مي شود. همچنين ماساژ سوئدي، می تواند به شما در مدیریت شرایطی مانند: سرماخوردگی، آسم، دیابت و سرطان سینه کمک کند.
 • تحریک اعصاب از فوايد ديگر ماساژ سوئدی است. درمانگر، با اعمال فشار و دستکاری عضلات به تحریک اعصاب واقع در قسمت های مختلف بدن و مدیریت دردهايي مثل: سياتيك،‌ آرتروز و… كمك مي كند.

ماساژ سوئدي در منزل

تحريك اعصاب و عضلات با ضربه و فشار

 • اين نوع ماساژ،‌ نوعي تقویت کننده خلق و خوی است که با افزایش تولید دوپامین، سروتونین و اکسی توسین و كاهش كورتيزول (هورمون استرس زا) باعث بهبود روحيه فرد می شود. این هورمون ها خلق و خوی شما را تثبیت كرده و به شما در داشتن احساس شادی كمك مي كنند.
 • ماساژ سوئدی عضلات را گرم می کند و تنش جمع شده در گره ها را از بین می برد.

نكته:  گره ها، نقاط تحريك پذير در ماهيچه ها و عضلات هستند كه به آنها تريگر پوينت هم مي گويند. گره ها مي توانند به درد يا لمس حساس شده و ناراحتي ايجاد كنند.

 • تخلیه لنفاوی در اثر استفاده از عضلات رخ مي دهد و اگر بعد از آن بي تحركي داشته باشيد، ممكن است‌، مايع لنفاوي در عضلات شما تجمع پيدا كرده و باعث ايجاد سم شود. ماساژ سوئدی، در حل اين مشكل نيز موثر است.
 • بهبود انعطاف پذیری و كمك به به آرامش عضلات و مفاصل، از فوايد ديگر اين نوع ماساژ است و باعث مي شود، دامنه حرکتی شما بهبود پيدا كرده و توانایی کشش عضلاتتان افزایش يابد.
 • توانبخشی بعد از فرايند درمان عضلات و بافت هاي آسيب ديده، از فوايد ديگر ماساژ سوئدي است.
 • در اين نوع ماساژ، تكنيك نوازش يا افلوراژ، باعث افزایش گردش خون و بهبود عملكرد قلب شده و بعد از اين تكنيك، ماهيچه ها در جذب اكسيژن، انرژي، مواد مغذي و دفع سموم، توانايي بيشتري خواهند داشت. اين امر با افزايش انرژي در بدن به كاهش درد ها و خواب بهتر نيز كمك مي كند.

ماساژ سوئدي در تهران

رفع درد و تنش در گره ها و عضلات با ماساژ

تکنیک های ماساژ سوئدی

انواع تکنیک های اين نوع ماساژ عبارتند از:

 1. افلوراژ

از افلوراژ در ابتدای ماساژ به عنوان گرم کردن و در پایان جلسه برای تسکین عضلات استفاده می شود. این تکنیک، شامل ضربات دایره ای یا سر خوردن آرام است. ماساژور، درجات مختلفي از فشار را به بدن وارد می کند تا گره ها را باز كرده و به کاهش تنش کمک کند.

افلوراژ، شامل 3 حركت است که هر کدام بر اساس میزان فشاری که ماساژور استفاده می کند، متفاوتند. این حركات عبارتند از: نوازش پر، افلوراژ سطحی و افلوراژ عمیق تر. درجه فشار اعمال شده، به نیاز فردی که ماساژ را دریافت می کند، بستگی دارد.

 1. پتریساژ

به حرکت ورز دادن به صورت عمیق، دستی و ريتميك، پتريساژ گفته مي شود كه باعث نرم شدن بافت هاي بدن مي شود. پتریساژ شامل اين حركات است:

خمیر کردن، پیچیدن، غلتاندن و بلند کردن كه هر كدام به کشش، شل شدن عضلات و بهبود گردش خون کمک می کند و انجام آن بیشترین زمان را در ماساژ سوئدی می گیرد. این تكنيك، برای افرادی که عضلات آسیب دیده دارند، فواید درمانی زیادی دارد.

 1. ورز دادن

ورز دادن در ماساژ سوئدي، نوعی حرکت عمیق در بسیاری از بخش‌ های بدن است كه در آن، درمانگر با كل دست خود و با حركات متناوب، عضله مد نظر را حركت داده، بلند و سپس رها مي كند. اين كار به بهبودي كشش در عضلات و انعطاف پذيري آنها كمك مي كند.

 1. ضربه زدن

در ماساژ سوئدي، درمانگر با استفاده از انگشتان و دست ها به صورت ريتميك و سريع بر عضلات و بافت ها ضربات ظريفي وارد مي كند و با اين كار جريان خون تحريك شده و عضلات از تنش رها و آرام مي شوند.

ماساژ سوئدي

بلند كردن و فشار بر عضلات در ماساژ سوئدي

سخن پاياني

انواع ماساژ ها، به طور گسترده به عنوان درماني مکمل برای بسیاری از مشكلات جسمي استفاده می شوند و فوايد فیزیولوژیکی و روانی بی شماري دارند. ماساژ درمانی، نه تنها برای افراد درگير با مشکلات جسمي و سلامتی مفید است، بلکه برای افراد دارای آمادگی جسمانی و سالم نیز توصیه می شود. ماساژ سوئدی نيز، به شما کمک می کند تا سلامتي و احساس بهتري داشته باشید.

0%
پیشنهاد ویژه

مدتی وقت بگذار و از خودت پذیرایی کن. شما سزاوار آن هستید.

در این ماه یک ماساژ رزرو کنید و 25 ٪ در کلیه ماساژ های بعدی تخفیف دریافت کنید.