ماساژ سنگ داغ

 

آرامش در بدن و ذهن

. یکی از انواع ماساژ درمانی که مورد استقبال عموم قرار گرفته است ماساژ سنگ داغ است. در این روش، سنگ های داغ را در تکنیک های ماساژ سنتی گنجانده اند.

  • تسکین تنش ها و درد های عضلانی

  • کاهش استرس و اضطراب

  • بهبود کیفیت خواب

  • کاهش علائم بیماری های خود ایمنی

  • کاهش علائم سرطان

ماساژ درمانی عبارتست از دست ورزی بر روی بافت های نرم بدن. این درمان به رهایی از استرس و فشار عضلانی و درد ناشی از صدما ت و سرعت بهبود ناراحتیهای حاد و مزمن كمك می كند. امروزه میلیونها نفر در سراسر جهان از این روش به عنوان یك روش مراقبت بهداشتی استفاده می كنند. با اسپالیمو همراه باشید.

ماساژ سنگ داغ و فواید آن

اگر به دنبال تسکین درد یا رسیدن به آرامش هستید، احتمالا ماساژ تنها چیزی است که بتواند این حس را به شما هدیه دهد. یکی از انواع ماساژ درمانی که مورد استقبال عموم قرار گرفته است ماساژ سنگ داغ است. در این روش، سنگهای داغ را در تکنیک های ماساژ سنتی گنجانده اند.

ماساژ سنگ داغ چیست؟

ماساژ با سنگ  نوعی ماساژ است که در آن ماساژورها سنگ های صاف و داغ را روی بدن شما قرار می دهند. این ماساژ را معمولا در امتداد ستون فقرات، روی شکم، سینه، صورت، کف دست و پاها انجام می دهند.

این سنگ ‌ها در واقع با گرما درمانی به عضلات کمک می‌کنند تنش و درد از آنها خارج شود. سنگ های مورد استفاده در این ماساژ معمولا بازالت هستند. این سنگها سنگ های آتشفشانی اند که آهن بالایی دارند و گرما را به خود جذب می کنند.

ماساژ سنگ داغ به دلیل ترکیب ماساژ درمانی و گرما درمانی اغلب به عنوان راهی برای درمان درد عضلات شناخته می شود، زیرا گرما  باعث می شود در ناحیه‌ای از بدن جریان خون افزایش یابد و در نهایت موجب تسکین درد می شود.

ماساژ سنگ داغ

ماساژ با سنگ بازالت

مزیت های ماساژ سنگ

امروزه از ماساژها به عنوان مکمل محبوبی برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود. در اینجا به برخی از مزایای ماساژ با سنگ اشاره می کنیم:

  1. تسکین تنش ها و درد های عضلانی

گرما از دیرباز برای کاهش تنش و درد عضلانی استفاده می شده است. گرما به افزایش جریان خون در ناحیه آسیب دیده کمک می کند، اسپاسم عضلانی را کاهش و انعطاف پذیری را افزایش می دهد.

  1. کاهش استرس و اضطراب

مطالعه ای در سال 2001 نشان داد ده دقیقه ماساژ مشکلات قلبی عروقی مانند سکته را تا حد زیادی کاهش می دهد. ماساژ سنگ داغ به دلیل انتقال گرما به بدن شما موجب آرامش و کاهش استرس می شود.

  1. بهبود کیفیت خواب

بررسی ها در سال 2006 نشان دادند ماساژ می تواند جایگزینی برای قرص های خواب آور در بزرگسالان باشد. تحقیقات  همچنین نشان می دهند ماساژ کمر به بهبود کیفیت خواب و رسیدن به آرامش کمک می کند و کسانی که پس از ماساژ به خواب می روند، بعد از بیدار شدن هوشیارتر، فعال تر و مثبت تر هستند.

ماساژ سنگ داغ

تاثیر ماساژ سنگ  بر خواب

  1. کاهش علائم بیماری های خود ایمنی

ماساژ با سنگ  ممکن است شرایط دردناکی مانند فیبرومیالژیا را تسکین دهد. فیبرومیالژیا وضعیتی است که در آن بیمار درد زیاد و مزمن را حس می کند. طبق مطالعه ‌ای در سال 2002، افراد مبتلا به فیبرومیالژیا که 30 دقیقه ماساژ دریافت کردند، بیشتر می ‌خوابیدند، نقاط ماشه ‌ای کمتری داشتند و سطح ماده ‌ای که در انتقال سیگنال ‌های درد نقش دارد، در بدن آن ها کاهش یافته بود.

  1. کاهش علائم سرطان

یک مطالعه مفصل در دراز مدت که سه سال به طول انجامید و نتایج آن در مجله مدیریت درد و علائم منتشر شد، تأثیر ماساژ بر درد، خستگی، استرس و اضطراب، حالت تهوع و افسردگی را در 1290 فرد مبتلا به سرطان بررسی کرد. این مطالعه نشان داد ماساژ، به ویژه ماساژ سنگ داغ علائم سرطان را حتی در کسانی که سرطان پیشرفته ای دارند بهبود می بخشد.

جمع بندی

مطالعات نشان می دهند که ماساژ با سنگ  ممکن است راهی مفید برای کاهش استرس و اضطراب، تقویت آرامش، و کاهش درد ها و تنش های عضلانی باشد.

برای این که از ماساژ سنگ  تجربه ای خوشایند داشته باشید، حتما به ماساژورهای حرفه ای و  آموزش دیده برای کار با سنگ های  مراجعه کنید. اگر در طول ماساژ یا روز بعد از آن درد حس کردید، ماساژ به درستی انجام نشده است. اگر در حین ماساژ احساس ناراحتی یا درد کردید، فوراً به ماساژور خود اطلاع دهید. اسپالیمو ماساژورهای مجرب و کارآزموده ای دارد و می تواند یک ماساژ سنگ داغ باکیفیت را برای شما تضمین کند. همچنین دارای خدماتی همچون ماساژ در منزل و ماساژ در تهران و انواه ماساژ رادارد . جهت رزرو و آشنایی با سایر خدمات اسپالیمو کافیست به سایت ما مراجعه کنید و از انواع ماساژها و قیمت های آنها مطلع شوید.

0%
پیشنهاد ویژه

مدتی وقت بگذار و از خودت پذیرایی کن. شما سزاوار آن هستید.

در این ماه یک ماساژ رزرو کنید و 25 ٪ در کلیه ماساژ های بعدی تخفیف دریافت کنید.