ماساژ صورت یکی از بهترین روش ها برای جوان‌سازی پوست است. ماساژ  صورت از پیری زودرس و پیدایش خطوط ریز جلوگیری می کند. همین امر، باعث می شود تا برای مدت های طولانی پوستی شاداب و جوان داشته باشید. بنابراین، ما تصمیم داریم در این مقاله به آموزش مراحل ماساژ صورت در منزل بپردازیم تا از چهره ای جوان و جذاب لذت ببرید.

ماساژ صورت با دست

طریقه  ماساژ  صورت

آموزش ماساژ صورت با دست در منزل

با دنبال کردن مراحل زیر، پوستی جذاب و جوان را به خود هدیه بدهید.

1- دست و صورت خود را تمیز کنید

اولین و مهم ترین بخش در ماساژ صورت، شستن دست و صورت است. ابتدا دست های خود را بشویید، سپس صورت تان را با میسلار واتر از هرگونه آلودگی و آرایش پاک کنید و در نهایت با شوینده به خوبی شستشو دهید.

2- از محصولات پوستی مناسب استفاده کنید

باید بدانید که برای آموزش مراحل ماساژ صورت در منزل به روغن ها، کرم ها، آبرسان ها یا مرطوب کننده های مناسب با پوست تان نیاز دارید. هرگز پوست صورت خود را بدون چرب کردن و در حالت خشک ماساژ ندهید . زیرا باعث به وجود آمدن چین‌وچروک می شود.

مقدار کمی از سرم را روی نوک انگشتان خود بریزید .  شروع به ماساژ دادن صورت خود کنید. خواهید دید که به راحتی دستان شما، روی صورت تان لیز می خورد و مواد محصول به داخل پوست تان نفوذ می کند.

آموزش ماساژ صورت با دست

آموزش ماساژ صورت با دست

3- با ملایمت صورت خود را ماساژ دهید

در این قسمت از آموزش مراحل ماساژ صورت در منزل زیاد به پوست خود سخت نگیرید. روغن یا آبرسان مورد نظر خود را روی گونه ها، کناره های صورت، پیشانی، پشت گوش ها و گردن بمالید و سپس به آرامی ماساژ دهید.

بیشتر بخوانید : بررسی خدمات ماساژ تهران و روش های مختلف آن

روتین آموزش ماساژ صورت 

برای ماساژ دادن صورت خود به شکل اصولی و درست، مراحل زیر را به ترتیب ذکر شده در زیر انجام دهید.

  • ابروها

انگشت سبابه و وسط خود را در قسمت ابتدایی ابرو قرار داده، به آرامی فشار دهید . چند ثانیه نگه دارید. سپس انگشتان خود را با کمی فشار به سمت شقیقه ها حرکت دهید. این روش را سه مرتبه تکرار کنید.

  •  برای پیشانی

برای ماساژ دادن پیشانی خود، ابتدا یک دست خود را بالای خط موی خود بگذارید. به طوری که 4 انگشت تان روی پیشانی قرار بگیرد و با کمک دست دیگرتان با حرکات دورانی پیشانی خود را ماساژ دهید.

  • زیر چشم ها

در این بخش از آموزش مراحل  ماساژ صورت در منزل با استفاده از 3 انگشت وسط خود، زیر چشم خود را با ملایمت ضربه بزنید. علاوه بر این، می توانید انگشتان خود را در دو طرف بینی قرار داده و آن ها را با فشار کم به سمت شقیقه های خود هدایت کنید.

  •  گوشه چشم ها

همچنین، برای ماساژ گوشه چشم ها با استفاده از انگشت اشاره یا انگشت حلقه، گوشه داخلی چشم خود را فشار دهید. پس از آن، انگشت خود را به آرامی به سمت کناره های چشم و گیجگاه بکشید.

آموزش مراحل ماساژ صورت در منزل

آموزش مراحل ماساژ در منزل

 

  • آموزش مراحل ماساژ صورت در منزل برای گونه گذاری

ماساژ دادن گونه ها و خط خنده نیز بخشی از آموزش مراحل ماساژ صورت در منزل است. برای ماساژ دادن گونه ها باید انگشت وسط خود را روی گونه ها بگذارید ، آن ها را به سمت گوش ها بکشید. می توانید برای ایجاد گونه، بازوی یکی از دستان خود را بالای سرتان قرار داده ، انگشتان خود را در زیر گونه چند ثانیه فشار دهید.

  • ماساژ خط خنده

جهت کاهش یا برطرف کردن خطوط خنده، باید سه انگشت وسط را روی چانه خود بگذارید و به سمت بالا، نزدیک به گوشه چشم ها و سپس از آنجا به طرف گیجگاه ها حرکت دهید.

  •  ماساژ کناره فک ها و خط فک

برای ماساژ کناره فک ها و خط فک باید چهار انگشت وسط خود را در کنار فک تان بگذارید و آن ها را با کمی فشار به سمت بالا بکشید.

جمع بندی

ماساژ دادن صورت باعث می شود ، تا پوست صورت زیبا و جوان به نظر برسد. برای شروع آموزش مراحل ماساژ صورت در منزل ابتدا باید دست و صورت خود را به خوبی شسته . سپس از محصولات پوستی مناسب با نوع پوست تان برای ماساژ دادن استفاده کنید.

همچنین می توانید از مراکز معتبر خدمات مختلف ماساژ دریافت کنید. اسپالیمو یکی از شناخته شده ترین مراکز تخصصی ماساژ در تهران است ، که می توانید حتی در منزل خود از بهترین و متنوع ترین خدمات ماساژ درمانی  مجموعه ما بهره ببرید.

بیشتر بخوانید : ماساژ درمانی اسپالیمو و انواع روش های آن