مفاصل به مرور زمان و با افزایش سن دچار آسیب می شوند. بنابراین، برای درمان عوارض ناشی از مشکلات مربوط به مفاصل باید از برخی تکنیک های درمانی استفاده کنید. در ماساژ برای مفاصل، ماهیچه ها، رباط ها و تاندون ها هدف قرار می گیرند. این تکنیک را می توان با استفاده از دست، انگشت و دستگاه های مخصوص انجام داد. برخی از افراد برای ماساژ مفاصل از روغن های مخصوص نیز استفاده می کنند.

 ماساژ برای مفاصل، تکنیک درمانی جدید، برای بهبود دردهای مفصلی ناشی از آتروز است. ماساژ درمانی می تواند با اِعمال فشار به زیر پوست و ارسال سیگنال هایی به مغز، درد مفاصل را کاهش دهد. هر نوع ماساژ درمانی می تواند تنش ها و دردهای ناشی از آرتریت را کاهش دهد.

معرفی انواع ماساژ

قبل از انجام هر نوع ماساژ برای مفاصل، با پزشک تان برای انتخاب بهترین روش درمانی مشورت کنید. انواع تکنیک های ماساژ برای بهبود دردهای مفاصل کاربرد دارند. این تکنیک های ماساژ عبارتند از:

ماساژ سوئدی

متداول ترین نوع ماساژ، ماساژ سوئدی است. در این روش، ماهیچه ‌ها و بافت‌ ها ماساژ داده می شوند و درد، سفتی عضلات و گرفتگی مفاصل بهبود پیدا می کند. به علاوه، ماساژ سوئدی، جریان خون در رگ ها را بهبود می بخشد. فردی که پروسه ماساژ را انجام می دهد، از روغن ها و لوسیون ها برای تسکین علائم استفاده می کند.

ماساژ بافت های عمیق

ماساژ بافت عمیق لایه ‌های بالایی بافت‌ ها را هدف قرار می دهد. ماساژ بافت عمیق برای رفع تنش یا درد شدید در عضلات و بافت ها انجام می شود. ماساژ بافت عمیق ممکن است باعث درد طولانی مدت شود؛ بنابراین این روش برای برخی از افراد مبتلا به آرتریت مناسب نیست.

ماساژ مفصل

ماساژ برای مفاصل

بیشتر بخوانید : بررسی قیمت ماساژ در منزل تهران

رهاسازی مایوفاشیال

هدف رهاسازی مایوفاشیال، تسکین درد با دستکاری فاسیا و بافت ‌های همبندی است که ماهیچه ‌ها، رگ‌ های خونی و اعصاب را احاطه کرده ‌اند. در طول رهاسازی مایوفاشیال، متخصص با چرخاندن آرام پوست به جلو و عقب در پشت، پاها و سایر نواحی بدن، بافت های همبند را ماساژ می دهد. معمولاً در این روش ماساژ از روغن، لوسیون یا ابزار خاصی استفاده نمی شود.

ماساژ نقاط ماشه ای

این ماساژ برای تسکین درد در نواحی خاصی از بدن با اعمال فشار یا لرزش در نقاط ماشه ای میوفاشیال طراحی شده است. این نوع ماساژ باید در مراکز درمانی انجام شود. ماساژ نقاط ماشه ای برای کاهش درد در قسمت های مختلف مفاصل بهترین انتخاب است.

مزایای ماساژ درمانی

مزایای ماساژ درمانی

مزایای ماساژ برای مفاصل

آیا می دانید که ماساژ مفاصل چه مزیت هایی دارد؟ از مزایای این تکنیک درمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

تسکین درد

هدف اصلی ماساژ درمانی، تسکین درد است. با تقویت سیستم عصبی، سیگنال های درد خاموش می شوند و فرد درد کمتری را تجربه خواهد کرد. به علاوه، ماساژ درمانی باعث ترشح هورمون اندورفین می شود که به عنوان مسکن طبیعی عمل می کند.

کاهش سفتی عضلانی

گاهی اوقات افراد به دلیل عارضه آرتریت ممکن است که دچار سفتی عضلانی شوند. سفتی مفاصل، در صورت استفاده زیاد از ماهیچه ها و تاندون ها رخ می دهد. التهاب مفاصل می تواند باعث درد شدید در بافت های مختلف بدن شود. بنابراین، ماساژ درمانی می تواند در افزایش میزان انعطاف پذیری و در نتیجه کاهش سفتی عضلانی نقش موثری داشته باشد.

افزایش گردش خون

یکی دیگر از مزایای مهم ماساژ برای مفاصل، افزایش جریان در عروق خونی است. افزایش جریان خون، مواد مغذی و اکسیژن لازم برای مفاصل و ماهیچه ها را تامین می کند. جلسات منظم ماساژ می تواند با بهبود جریان خون در عروق، عملکرد مفاصل را نیز تقویت کند.

"</p

درمان دردهای مفصلی با ماساژ

بیشتر بخوانید : ارائه خدمات ماساژ با ماساژ تراپیست در منزل

ماساژ برای مفاصل در بهترین مرکز

افرادی که پروسه ماساژ مفاصل را انجام می دهند، باید در این زمینه دارای مهارت کافی باشند. ماساژ  مفاصل باید در مراکز معتبر مانند اسپالیمو انجام شود. مراکزی که انتخاب می کنید باید دارای مجوز رسمی فعالیت باشند. اسپالیمو علاوه بر خدمات ماساژ در تهران ،خدمات ماساژ در منزل را هم انجام میدهد .

متخصصان باید دارای مهارت لازم برای استفاده از انواع تکنیک های ماساژ باشند. به طور معمول در جلسات ماساژ درمانی از انواع روغن های مفید برای بهبود علائم و درمان دردهای عضلانی استفاده می شود. هنگام شرکت در جلسه ماساژ درمانی، حتماً نیازهای خود را با متخصص در میان بگذارید و از وی درباره بهترین روش ماساژ سوال کنید. برای رزرو نوبت ماساژ با ما تماس بگیرید.

0%
پیشنهاد ویژه

مدتی وقت بگذار و از خودت پذیرایی کن. شما سزاوار آن هستید.

در این ماه یک ماساژ رزرو کنید و 25 ٪ در کلیه ماساژ های بعدی تخفیف دریافت کنید.