انجام ماساژ در منزل می تواند با اهدافی مانند کاهش غم و ناراحتی و همچنین، از بین بردن فشار عضلانی انجام پذیرد. نکته مهمی که درمورد ماساژ درمانی در منزل می توان بیان نمود، این است که موجب بهبود جریان لنفاوی و گردش خون می گردد که این عمل به خارج شدن مواد سمی از بدن منجر خواهد شد. انواع مختلفی از ماساژ وجود دارد که در هر کدام ممکن است فشار عمقی یا ضربات ملایم بر روی بدن اعمال شود.

یکی از نکات مهمی که در مورد دریافت ماساژ در خانه می توان به آن اشاره نمود، این است که تا میزان زیادی در وقت و هزینه افراد صرفه جویی می شود و این امر با توجه به افزایش ترافیک و آلودگی هوا در شهرها، فرصت بسیار ویژه ای خواهد بود.

ماساژ در منزل

همه چیز درباره ماساژ درمانی

ماساژ را بر روی پوست صورت هم می توانید انجام دهید. این کار موجب مراقبت بیشتر از پوست صورت می گردد. ماساژ صورت باید در امتداد خطوط عضلانی، آرام، روان و ریتمیک انجام شود. متخصصان پوست و زیبایی انجام ماساژ برای پوست را توصیه می نمایند و شادابی و جلوگیری از چروک شدن را از جمله مزیت های آن می دانند.

به طور کلی، ماساژ درمانی در منزل برای اکثر افراد مفید است؛ اما انجام این کار برای افرادی که مبتلا به بیماری های قلبی هستند یا افرادی که در بدنشان جای زخم یا سوختگی وجود دارد، توصیه نمی شود. همچنین، افرادی که مبتلا به فشار خون بالا یا دیابت هستند، بهتر است برای انجام این کار احتیاط نمایند.

بیشتر بخوانید : مهم ترین فواید ماساژ درمانی و تاثیرات معجزه آسای آن

انواع مختلف ماساژ درمانی و فواید آن

در مورد انواع مختلف ماساژ درمانی می توان به ماساژ سوئدی ، ماساژ درمانی سنگ داغ، ماساژ تایلندی، ماساژ بافت های عمیق، ماساژ درمانی ورزشی، ماساژ نقطه ماشه ای، ماساژ درمانی میوفاشیال، ماساژ لنفاوی، ماساژ درمانی رفلکسولوژی و ماساژ درمانی شیاتسو اشاره نمود. از انواع ماساژ هایی که در رده ماساژ های ملایم جای می گیرند نیز می توان به طور ویژه ماساژ کالیفرنیایی، ماساژ تایلندی و ماساژ وتسو را نام برد. استفاده از روغن های دارویی نیز می تواند تأثیرات مثبت ماساژ درمانی را افزایش دهد.

ماساژ در تهران

انواع مختلف ماساژ درمانی و فواید آن

به طور کلی، در مورد فواید متعدد ماساژ درمانی در منزل می توان به مواردی مانند کاهش استرس،  درمان افسردگی، جوانسازی و شادابی پوست، رفع گرفتگی عضلانی، تقویت بدن برای مبارزه با عفونت، تقویت سیستم تنفسی، رفع خستگی بدن و کاهش سرد مزاجی اشاره نمود. همچنین، ماساژ درمانی در تنظیم خواب افراد و کاهش درد های قاعدگی نیز تأثیرگذار است.

ماساژ درمانی در منزل

مزیت های مهم ماساژ درمانی

 باید توجه داشته باشید که ماساژ درمانی کاری علمی است و انجام این کار به صورت غیر علمی و غیر اصولی می تواند برای افراد خطرناک باشد و مشکلاتی را به همراه داشته باشد. همچنین، افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند، بهتر است برای انجام ماساژ احتیاط نمایند.

بیشتر بخوانید : تمامی نکات لازم درباره ماساژ بدن+ تأثیر آن روی سیستم ایمنی

نکات مهم درباره ماساژ درمانی در منزل

خودتان هم می توانید در خانه ماساژ را انجام دهید و از مزایای متعدد آن بهره مند شوید. قبل از انجام آن توصیه می کنیم دمای محیط را به گونه ای تنظیم نمایید که خیلی گرم یا خیلی سرد نباشد. شما می توانید از انجام حرکات آسان و ملایم آغاز نمایید و کم کم سرعت خود را بیشتر کنید. ترتیب انجام حرکت باید بگونه ای باشد که ابتدا شانه ها و بعد کمر و پشت را در بر بگیرد.

ماساژ در منزل

نکات مهم درباره ماساژ درمانی در منزل

نکته ای که هنگام ماساژ در منزل باید به آن توجه کنید، این است که بر ستون فقرات فشار نیاورید و روی آن را ماساژ ندهید.همانطور که پیشتر اشاره شد، ماساژ درمانی در منزل می تواند فواید زیادی برای بدن داشته باشد و به حفظ سلامت افراد کمک نماید. البته در صورتی که بیماری و یا مشکل پزشکی خاصی دارید، بهتر است قبل از انجام ماساژ با پزشک مشورت نمایید. ماساژ درمانی به طور ویژه به افرادی که دچار چاقی، آسیب های ورزشی، احساس خستگی مفرط و ورم مفصل هستند، توصیه می شود. ماساژ درمانی به کاهش استرس کمک می کند و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. می توانید از خدمات ماساژ درمانی اسپالیمو  در خانه  و ماساژ در تهران استفاده نمایید و از آن لذت ببرید.

بیشتر بخوانید : بهترین مرکز ماساژ تهران کجاست؟

0%
پیشنهاد ویژه

مدتی وقت بگذار و از خودت پذیرایی کن. شما سزاوار آن هستید.

در این ماه یک ماساژ رزرو کنید و 25 ٪ در کلیه ماساژ های بعدی تخفیف دریافت کنید.